שירותי מנעולים ומפתחות

בזמן שלא מעט תחומים מקצועיים נעלמו מהנוף שלנו בעקבות שינויים טכנולוגיים, בעיקר בעשרים-שלושים השנה האחרונות, תחום אחד נשאר בשלו ובמובנים רבים אפילו התרחב, מדובר על כל התחום של שירותי מנעולים ומפתחות.
לכאורה, היינו מצפים שתחום זה ייעלם מהנוף, הרי לא מעט דלתות, הן של מבנים והן של כלי רכב, כבר לא נפתחות על ידי מפתחות אלא ידי שלטים וקודנים למיניהם. אך האמת היא, ששירותי מנעולים ומפתחות כאלה אשר ניתנים על ידי מנעולנים למיניהם, הם דווקא מאוד פופולאריים, גם בגלל שעדיין העולם עובד על דלתות ושערים עם מנעולים ומפתחות, וגם בגלל שהמנעולנים עצמם, החלו להתמחות גם בכל מה שקשור לתיקון והרכבה של מנעולים אשר נפתחים באמצעות שלטים, קודנים, מערכות אינטרקום ועוד.

מה כלול בשירותי מנעולן

על מנת להמחיש את הנושא בצורה הטובה ביותר, ניקח לדוגמא מנעולן בבאר שבע, עיר גדולה בישראל, בירת הנגב אשר בעלי המקצוע בה ובוודאי המנעולנים משרתים קהל לקוחות נרחב, הן קהל במגזר הפרטי והן קהל במגזר העסקי. בשביל להיות מנעולן בבאר שבע, הרי לא מספיק רק לדעת כיצד לפתוח דלתות או דלתות חוץ עם צילינדרים מסוגים שונים, וגם לא רק כלי רכב מסוגים שונים, אלא עליו לדעת כיצד לעבוד עם מערכות מתקדמות יותר, למשל מערכות אימובילייזר, קודנים לרכב, מערכות פתיחת דלתות בבית ובעסק שמבוססות על מערכות קוד, פריצת כספות מסוגים שונים, וכן פריצת מולטיטוק, ועוד. מדובר במערכות שחלקן מאוד מורכבות ואחרות פחות. כמובן שההבדלים נובעים מסוג המנעול ואופי הפריצה הנדרש עבורו.
יש לציין, מנעולן בבאר שבע, כמו מנעולנים במקומות אחרים ברחבי הארץ, מתמודדים לא רק עם השינוי שחל בתחום מההיבט הטכנולוגי, אלא גם משינוי מהיבט אחר, שיווקי. אם בעבר מנעולנים היו צריכים להפעיל מערך שיווקי דרך פליירים, תקשורת מקומית ובעיקר מפה לאוזן, הרי שכיום מנעולנים מתחרים אחד מול השני על כיסו של הצרכן, דרך האינטרנט.
באמצעות פרסום בגוגל ובפייסבוק, אתרי אינטרנט, עמודים בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות ועוד. כל זה כמובן גרם לכך שהמנעולנים שונים נאלצו להתמחות באופן מקצועי בתחומים רחבים בעולם המנעולנים והדלתות, על מנת שיוכלו לשרת קהל לקוחות רחב יותר, ולענות לצרכים שלהם.

מנעולים ומפתחות